גואה
תרבות בגואה אומנות בגואה טבע בגואה בילויים בגואה

גואה>רקע כללי על גואה

לטייל בגואה
אטרקציות בגואה
קניות בגואה
אוכל בגואה
תרבות בגואה
ספורט ימי בגואה
הודו
אתרי חובה
גואה העתיקה
פאנג'י
מקדש שנטה דורגה
פאלולם
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקילמטייל הדתי
תעודת זהות
תחבורה
מתי להגיע?
הגעה
טלפונים חשובים
מקורות מידע נוספים
לשכת התיירות
פשיטות
השכרת קטנוע
יתושים
כביסה
לינה
נוחיות
נשים
מה הכי תזכור מהטיול שלך בגואה?
את החופים המרהיבים ומי הים הצלולים
את הכנסיות והמקדשים המפוארים בגואה העתיקה
את הפסטיבלים הדתיים ברחבי האזור
תכלס- כלום!


בחמש מאות השנים האחרונות זכתה גואה לכינויים רבים מכובשים, תיירים, משוררים ומטיפים. בין הכינויים להם זכתה: גואה המוזהבת, פנינת המזרח, רומא של המזרח. פנתיאון, אל ההינדו והחכמים הקדומים הכירו את גואה שלושת אלפים שנה לפני שחר הנצרות כליבה של Aparanta, פרובינציה מיתית. Aparanta, כפי שכתוב בכתבים ההודים העתיקים, הייתה מקום "מעבר לסוף" אקזוטית ויפיפייה, מקום בו הזמן עמד מלכת.

עם 105 ק"מ של קו חוף החובק את החופים היפים ביותר מציעה הודו עושר של מקומות לינה, מאתרי נופש בינלאומיים מפוארים ועד לבתי הארחה פשוטים לחוף הים. רקע תרבותי ומאכלים מעוררי תאווה יוצרים כור היתוך של מסורת הודית ופורטוגזית. גואה הנדיבה, הרגועה והחמה מפתה ומרתקת כל נופש.

גבולותיה הטבעיים של גואה, תכלת מימיו של הים הערבי מצידה האחד, וגבעות מכוסות עלים בתחתית שרשרת ההרים מצידה האחר, הופכת אותה ליעד נופש חסר תחרות. מלבד חופים מרהיבים ביופיים יש גם ערים היסטוריות וכפרים ציוריים, שמורות טבע של חיות וציפורים ומורשת תרבותית הממזגת לתוכה מסורות הודיות ופורטוגזיות. מזה אלפי שנים גואה משכה אליה מטיילים רבים, למרות שעד לאחרונה הגיעו רבים מהם למטרות עסקים ולא לשם הנאה.

המבקרים הראשונים היו יורדי ים, פיניקים כנראה, שהגיעו למקום בעקבות עושרה של גואה בתבלינים כגון פלפל, ג'ינג'ר, זעפרן ועוד ונהנו מיתרון המקום כנמל הנוח ביותר בחלק המערבי של הודו. למרות היותה הקטנה ביותר בין מדינות הודו, עשירה גואה באטרקציות והיסטוריה, צירוף מושלם של טבע וקרקע, אקלים וגיאוגרפיה.

חלק מן המבקרים מעדיפים להגיע לגואה באמצעות רכבת או אוטובוס תיירים ממוזג ממומבאי, אך רובם מגיעים בטיסה ונהנים מתצפית מעוף הציפור על מעברי ההרים המיוערים, שדות האורז הירוקים, הכנסיות הלבנות, חורשות הקוקוס והים הערבי על שרשרת חופיו המפתים. מערכת כבישים המסתעפת לתוך האזור הכפרי ומהבירה Panaji ניתן להגיע לכל מקום במרחק של נסיעה בת שעות אחדות בלבד. המטיילים ההרפתקניים יותר יכולים לנטוש את הכביש הבטוח לטובת סירות קאנו ממונעות ולעלות במעלה הנהרות פנימה.

ניתן לבלות חופשה שלמה וליהנות מהאידיליה שמציעה גואה, אולם תהא זו החמצה אם לא תרחיקו מעט פנימה. באזורים אלה היופי עוצר נשימה ואורח החיים שונה לחלוטין. חורשות צפופות של אגוזי קשיו ואננס נפרשות על פני קילומטרים בשטח פתוח והאקלים הנעים משלים תמונה אידיאלית זו. האנשים החביבים הגרים במקום מייצגים מקשה של תרבויות שונות שנטמעו זו בזו עם השנים. התרבות הפורטוגזית וההודית השתלבו כמו מאגר רקום של מסורות ואורחות חיים. ריבועים ים-תיכוניים ניצבים לצידם של מבנים הינדיים אופייניים.
 
שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה